Beskydy – dovolená a ubytování na Beskydsku

Moravskoslezské Beskydy leží v nejvýchodnější části České republiky na hranici se Slovenskou republikou a Polskou republikou. Jsou nejrozsáhlejším pohořím Západních Karpat na území České republiky. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je Lysá hora s 1323 m.n.m. Krásná příroda Beskyd je vhodná k rozmanitým sportovním aktivitám a příjemnému odpočinku. Moravskoslezské Beskydy patří k chráněným krajinným oblastem České republiky. V údolích Beskyd jsou k vidění typické usedlosti na samotách, dřevěné stavby, kostelíky, kapličky, zvoničky a na svazích horských luk se dodnes pasou ovce.

Levné ubytování v Beskydech

Ubytování v Beskydech seženete jakékoliv si vzpomenete, protože nabídka ubytovacích zařízení je zde veliká. Můžete si vybrat komfortní ubytovaní nebo levné ubytování a to buď v hotelu, penzionu nebo horských chatách. Mnoho ubytovacích zařízení se nachází uprostřed krásné přírody, ale možnosti jsou i v centrech měst.

Ubytování Beskydy – nadstandardní i levné ubytování na Beskydsku

Ubytování v Beskydech je možné po celý rok, jak v letních, tak i v zimních měsících. Možnosti ubytování jsou v hotelích, penzionech, chatách a apartmánech, které jsou přizpůsobeny všem potřebám klientům. K nalezení jsou zde konfrotní hotely a apratmány pro náročnější klientelu i levné ubytování pro rodiny s dětmi. Ubytovací zařízení jsou rozmístěna po celých Beskydech, takže se lze ubytovat jak uprostřed přírody, v okolí vodních ploch, přímo u sjezdovek nebo v cenrech měst.

Vybrané tipy na ubytování v Beskydech a Valašsku

Ubytování si můžete vybrat podle toho za jakým účel do Beskyd nebo Valšska jedete. Pokud máte zájem o ubytování v horách nebo o letní rekreaci u vody to všechno Beskydy nabízejí. Ubytovat se můžete například v Rožnově pod Radhoštěm,  ve Velkých Karlovicích, v Horní Bečvě, Novém Hrozenkově a další..

Zimní dovolená v Beskydech a na Valašsku

Beskydy jsou pro zimní dovolenou vhodné především díky svému pohoří, které nabízí mnoho možností a využití k zimním sportům. Horská střediska jsou každý rok připravena na příval turistů a kromě lyžování nabízejí i další služby k odreagování a relaxaci.

Beskydy v zimně jsou navštěvovány především pro jejich horská střediska, lyžování má zde totiž dlouholetou tradici. Lyžařské areály (Pustevny, Bílá, Mezivodí, Grůň, Morávka, Malenovice a mnoho dalších) nabízejí v zimní sezoně vynikající podmínky pro sjezdaře a ideální terény pro běžkaře s desítkami kilometrů upravovaných běžeckých stop. V místech, kde se v létě hraje golf, jsou v zimním období připraveny běžecké tratě, které jsou pravidelně upravovány. Kromě toho je zde ale také řada jiných služeb pro turisty, například jsou to výborné restaurace, welenss centra, fitness centra a historické památky.

Letní dovolená v Beskydech a na Valašsku

Letní dovolená v Beskydech je ideální volbou, díky nádherné krajině a přírodě. Je zde mnoho turistický horských stezek a cyklostezek, které jsou vedeny zdivočelou krajinou. Beskydy jsou také bohaté na vodní plochy, které lze využít k mnoha vodním sportům, rybaření a relaxaci vůbec.

V letních měsících si na své přijdou vyznavači pěší, cyklo i hipoturistiky, paraglidingu a milovníci jízdy na horských kolech. Putování po horských stezkách nabízí úchvatnou zdivočelou krajinu, která se vystavuje na obdiv po celý rok. Ideálním místem jsou také pro cykloturistiku, nabízí totiž hustou síť značených cyklotras a to nejen pro rodiny s dětmi , ale také obtížnější, které vedou až na vrcholky hor. Beskydy mají velké vodní plochy, kde se dá koupat, provozovat vodní soprty a rybařit. Relaxovat a aktivně odpočívat můžete v Beskydách však i jinak. Region nabízí wellness a relaxační centra, vodní aquaparky, pivní nebo bylinkové lázně a mnoho dalšího.

Zajímavé lokality vhodné pro ubytování a strávení dovolené v Beskydech

Beskydy nabízejí mnoho krásných lokalit, kde můžete strávit dovolenou a užít si příjemné chvíle v nádherné přírodě aktivně nebo jen relaxací a odpočinkem. Jakou lokalitu si vyberete to už je na vás, například to ale může být Frenštát pod Radhoštěm, Velké Karlovice nebo v Nový Hrozenkov.

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm leží v kotlině moravskoslezských Beskyd. Město tvoří zejména náměstí s novorenesanční radnicí a částečně zachovalým podloubím. Frenštát pod Radhoštěm a jeho okolí je místem, kde žili a vytvářeli svá díla významní výtvarníci, sochaři a spisovatelé. Samotné město i s okolím nabízí spoustu možností pro pěší turistiku, cykloturistiku, jízdu na horských kolech, lyžování či paragliding. Díky krásné přírodě a pohostinnosti jeho obyvatel je Frenštát p.R. stále více vyhledávaným střediskem nabízejícím bohatou škálu sportovních a turistických možností.

Velké Karlovice

Velké Karlovice se nachází v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, přitažlivé svými přírodními krásami. Pod Trojačkou pramení Vsetínská Bečva, v údolí Leskové na svahu hřebenu Lemešná je uchován relikt pralesa Razula s původním jedlobukovým porostem a řadou chráněných rostlinných druhů. Nacházejí se zde lyžařské i běžkařské tratě a rekreační střediska s nabídkou relaxace i sportu. Zde najdete největší výběr levného ubytování ve Velkých Karlovicích.

Nový Hrozenkov

Nový Hrozenkov poskytuje ideální podmínky pro celoroční rekreaci, je dobrým výchozím místem pro putování po valašském kraji. V okolí obce jsou ideální podmínky pro letní i zimní turistiku. Návštěvníkům slouží rekreační střediska ve Vranči, kde je v zimním období v provozu lyžařský areál, na Portáši, Kohútka a Javorka, kde je i stanice horské služby. V obci jsou výborné lyžařské terény s lyžařskými vleky a zázemím v turistických chatách a hotelích.